Komentowana treść: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły
[#1] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły
Artykuł o dualboocie się pisze. Nie wiem czy trafi na papier, ale na pewno będzie albo w piśmie, albo na portalu.
[#2] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły
to moze wykorzystac recenzje gry chaos engine
kisi sie u ciebie od dnia: 11 sierpnia 2010 16:12 (na dzien dzisiejszy to juz jest ponad 4 miesiac ...)
troche mnie to szczerze mowiac drazni i zniecheca do jakiej kolwiek wspopracy jako pismak...

[#3] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@HOŁDYS, post #2

Przykro mi to pisać, ale skoro wyciągnąłeś temat na forum, to pozwól, że ja również odpiszę na forum.

Mnie drażni i irytuje nadsyłanie tekstów:

- nieskładnie napisanych (tekst wygląda tak, jakby pisało go dziecko z czwartej, piątej klasy),
- zawierających błędy stylistyczne,
- pełnych błędów interpunkcyjnych,
- bez polskich literek, z literówkami.

Poprawianie takiego artykułu jest jednoznaczne z pisaniem go od nowa (co miało miejsce w przeszłości i jak wiesz złego słowa nie powiedziałem). Nie mam obecnie czasu na takie zabawy. A ten czas wolny, który mam wolę spożytkować na coś innego (ostatnie artykuły strima pojawiły się w 24 godziny od nadesłania, bo po prostu z przyjemnością się na nich pracuje i one po prostu są napisane, a nie "muszą zostać napisane").

Albo czekasz nadal, aż znajdę czas, aby to nabrało kształtu, albo poprawisz go do postaci, która będzie się do czegoś nadawała, albo artykuł zostaje odrzucony (co na prawie 1000 artykułów w bazie PPA zdarzyło się do tej pory raz, a ten byłby drugi). Decyzja jest w Twoich rękach.
[#4] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@HOŁDYS, post #2

Mogę poprawić jak hcesz...
[#5] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@mailman, post #3

mailman 4 miesiace ? pisalem kilka razy w tej sprawie wiecej nie zamierzam bo to jest uwlaczajace ..
dalem se siana od to

Soccer Kid nadeslalem poprawiony (literki Pl itp) czas publikacji 2 miesiace.. tez sie jak pamietasz przypominalem.
Nie masz czasu daj to komus bo stary pol roku czekac na publikacje jest dla mnie co najmniej nie rozsadne i zniechecajace autora..



Ostatnia edycja: 15.11.10 21:22:03
[#6] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@mailman, post #3

Już się boję, bo mój styl pisania też nie jest zbyt dobry. Obiecuję się przynajmniej postarać!
1/2 artykułu już jest, jutro drugie pół :)
[#7] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@HOŁDYS, post #5

Jeżeli znajdziesz kogoś, kto tekst dostosuje do tego, aby był czytelny, proszę bardzo. Jeżeli znajdziesz kogoś, kto tekst w tej formie opublikuje - no cóż, Twoja sprawa, ale on naprawdę wygląda źle, żeby nie napisać tragicznie.

Zwróć też uwagę na przedostatnie zdanie napisane przeze mnie w poprzednim komentarzu. Wnioski wyciągnij sam.

Tekst zostaje odrzucony i na tym kończymy dyskusję w tym temacie.

Przykro mi tylko, że temat poruszasz na forum i jeszcze dodatkowo obwiniasz mnie za "przeciąganie sprawy". I to po tym, jak wiele pracy włożyłem w Twoje teksty, aby się nadawały do opublikowania (polskie literki to akurat najmniejsze zmartwienie).
[#8] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@mailman, post #7

sory ale zamiatanie sprawy pod dywan niczego nie zalatwi.
co powiesz aby pod recenzjami mojego autorstwa zamiescic orginalny text i niech ludzie sobie porownaja poziom "debilnego czwartoklasisty" , niech zobacza jaki monnstone byl tragiczny .. niech sobie przeczytaj (lub nawet nie przeczytaj bo przeciez piatoklasista pisal) tekst soccer kid .. aa niech sobie jeszcze przeliteruja ze slownikiem ..recke orginalna rozszerzenie 9.5 MB .. bo przeciez nikt tego nie rozczyta bo nie ma polskich literek !!! ..zauwaz ze pomagam uzytkownikom od przynajmiej 2 lat i nie uzywam polskich znakow (terminale sux) jakos nikt nie wyzywa mnie od piatoklasisty ze nie rozumie co pisze ? jakos nikt nie drze japy ze nie ma przecinka , czemu inni wszystko czaja a ty nie ? A moze wkleic orginalny text pod recenzja z data kiedy zostal wyslany (beda wiedziec ile kisil sie u ciebie na skrzynce) i ludzie ocenia twoja prace i czy da sie to czytac czy nie ??
zaraz napisze BAN do zastanowienia ..

ja mam to w 4 literach od tyle...
mozesz mnie banowac skoro przez 4 miesiace nie miales czasu siasc do mojej recenzji ..(ba sa 3 przygotowane Rise of Robots , Ishar 3 , Chaos Engine).

zreszta nie chce mi sie z toba gadac... foh

Ostatnia edycja: 15.11.10 22:19:30
[#9] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@HOŁDYS, post #8

Hołdys, nie bądź śmieszny ;) Skoro tekst jest wyjątkowo słabej jakości to nie ma o co się pieklić.
[#10] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@grxmrx, post #9

pytanie - czytales ja ?

mysle ze nie .. wiec zapraszam

RECENZJA

W nie odleglej przyszlosci pewien wybitny o imieniu Baron Fortesqu naukowiec rozpoczyna prace nad urzadzeniem ktore pozwala manipulowac czasem
i przestrzenia. Jak to zwykle bywa Baron Fortesqu przedobrzyl
udoskonalajac maszyne, i jego dziecko wymknelo sie z pod kontroli i skierowalo przeciwko niemu ale rowniez swiatu.Baron wiedzac ze zaglada swiata przez Chaos Engine jest nie ublagana szuka najemnikow aby zmierzyli sie z nia i wylaczyli ja na wieki wiekow..
Tak oto efektywnym intrem z syrenami w tle .. zaczyna sie jedna z
najlepszych strzelanek na Amige ! W intrze mamy przedstawionych 6
najemnikow ktorych pozniej mozemy kupic i zatrudnic do walki ze zlem.
Bohaterowie roznia sie umiejetnosciami
(wytrzymalosc,sprawnosc,inteligencja,predkosc itp) a takze bronia ktora
wladaja.
Oprocz gnata kazdy ma takze dodatkowo specyjalne umiejetnosci wykorzystania
bomb,dynamitu,koktail molotowa,apteczki czy mapy.
Gra zawsze odbywa sie we dwuch , mozna wybrac komputer (trzeba przyznac ze
AI jest na wysokim poziomie i "komputerowy przyjaciel" potrafi obronic nas
ogniem zaporowym czy zgarnac monety ..)
Caly fun tej gry to wspolna walka na 2 joye .. wted The Chaos Engine
pokazuje pazurki i to jaka ma grywalnosc !! Wiekszosc gier Bitmap Brothers
cieszy cechuje wlasnie grywalnosc.
Wracajac do gry .. aby dojsc do bosa i zniszczyc maszyne Chaos Engine
trzeba przejsc 16 misji (4 swiaty po 4 zroznicowane levele). Aby przejsc
kazdy z nich trzeba odnalezc i uaktywnic elektryczne maszyny ktore
otwieraja przejscie do kolejnego etapu.
Sama gra daje wiele,mozna o ile sie dobry klucz wybierze znalezc
zycie,ladunki specyjalne czy uzupelnic energi zarciem .. wszystko zalezy
czy dobrze wybierzesz :)
Warto zbierac klucze zabijac wrogow .. daje to punkty za kazde 7000 mamy
zycie..
Za zdobyte pieniadze co 2 levele mozemy dojsc do handlarza i kupic
zycie(500 funtow),predkosc,podleczyc sie , czy wykupic wieksze umiejetnosci
(wytrzymalosc predkosc inteligencje),wazna cecha jest predkosc i sila
strzalu jak i wytrzymalosc i na to nalezy zwrocic uwage.
Czasami zdazy sie ze mamy do wyboru 3 -4 przejscia (A,B,C,D) ..wszystko
zalezy jak wejdziesz i co napotkasz w kolejnych misjach (ukryte bonusy nie
sa dostepne jesli zle wybierzesz)

Muzyka w grze jest bardzo zywiolowa podsycajaca atmosfere jak i wpadajaca w
ucho.Trzeba przyznac ze modul z intra jest jeden z bardziej
charakterystycznych muzyczek z amigi :)) Kazdy go zna :) Oprocz muzyki mamy
wiele efektow dziwekowych jeki bohaterow jak i przeciwnikow,
strzaly,wybuchy,iskrzenie pradu,bulgotanie bagna...naprawde jest tego
wiele.. jesli ktos ma nie dosyt.. to uwaga !! Amiga caly czas komentuje
glosowo po angielsku gre,Food,Spetial Technic,No Activated,Level
complate,World complate..jak rowniez gdy jeden z bohaterow wejdzie do
wyjscia a drugi nie ..komputer po angielsku odlicza od 5 ..po przejsciu
uslyszymy muzyke z organow sopockich i zobaczymy statystyki walki
poszczegolnych graczy.

Graficznie gra wymiata..intro kolorowe i swietnie wypixelowane, swiaty
elegancko narysowane,animacja postaci przyzwoita,naprawde klimatyczne
mroczne 32 kolorki.
Najemnicy sa naprawde cudnie narysowni.
Niestety graficy dostajac Amige 1200 i kosci AGA przesadzili z
przekolorywaniem ..wersja AGA/CD32 jest zbyt koloroa i cukierkowa ..wyglada
jak bajka...i traci jak dla mnie ten mroczny klimat gry jaka znalem z OCS.
Nie mozna sie przyczepic pod wzgledem graficznym do gry
Widok gry jest z gory,plynny scrolling w 8 kierunkach na kosciach OCS z
1985 r !
Predkosc calej jest zadowalajaca choc na A500 bez real fastu potrafi
zahaczyc..na AGA wedlug mnie predkosc gry w 256 kolorach jest odczuwalnie
mniejsza w stosunku do wersji ECS.Dodatkowe 4 MB FAST RAMu zalatwiaja
sprawe z plynnoscia.
Gra zostala wydana przez Bitmap Brothers na przelomie 1992- 1993 roku
jest na 2 Dyskeitkach NDOS (jest instalator WHDLOAD).Do dzialania wystarczy
Amiga 500 z 1 MB Ram, gra wykorzystuje drugi naped DF1:
Gra zostala wydana w 1994 r takze na Amige CD32 ..
Zostala takze przeniesiona na liczne platformy ..co ciekawe na konsolach
nosi nazwe SOLDIER OF FORTUNE :) ..

Nic tylko brac kumpla i zmierzyc sie z niesamowita przygoda na poczciwej
przyjaciolce !!!
The Chaos Engine jest pozycja obowiazkowa w pudelku z dyskietkami ..

Muzyka
ECS 100 % (AGA 90 %)
GRAFIKA
ECS 95 % (AGA 80 %)
GRYWALNOSC
ECS 100 % (AGA 90 %)

HICIOR !!! OK
[#11] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@HOŁDYS, post #10

Hołdys... Ty naprawde chciales opublikowac recenzje gry w tej postaci????
[#12] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@szuler, post #11

4 miesiace temu tak teraz juz mnie to wali..

ADMIN@ prosze o bana do konca listopad niech bedzie jak na execu.

Ostatnia edycja: 15.11.10 23:02:40
[#13] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@HOŁDYS, post #10

Uff, patrząc na ten tekst mogę stwierdzić że jednak nie mam AŻ TAK złego stylu pisania.
[#14] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@parallax, post #4

A nie myslales zeby napisac walkthrough do Superfroga? ;)


Ostatnia edycja: 16.11.10 00:00:16
[#15] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@HOŁDYS, post #10

To nic osobistego, ale już 1. zdanie mnie zniechęciło.
Dobrze, że po upływie 4 miesięcy sam dostrzegasz niedociągnięcia :).
Szanujmy redaktorów swoich, aby mieli siłę składać to, co chcemy przeczytać...
[#16] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@HOŁDYS, post #10

@HOŁDYS

Sorry, ale na serio taki tekst żeby przerobić, to trzeba by biegać kursorem i dodawać polskie znaki, oraz poprawiać byki ortograficzne.

Merytorycznie opis jest OK, ale jeśli TOBIE jako AUTOROWI zwisa to, żeby była zachowana ortografia itd..

Wstaję za 2 godziny i 40 minut do roboty, wczoraj spałem 2 godziny, i nie mam problemu pisać po polskiemu! Wypiłem 3 Okocimy mocne i nadal piszę...

Warto przyłożyć serce do tego, co się pisze, tym bardziej że o Amidze :)

Pozdrawiam i czołgam się do łóżka :)
[#17] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@HOŁDYS, post #10

Nie mam zamiaru dalej dyskutować z Tobą w tym temacie. Sądzę, że po tym, co wkleiłeś, twierdząc nadal, że tekst można bez problemu zamieścić, każdy kto to przeczytał potrafi zrozumieć dlaczego tak ciężko jest mi znaleźć czas, aby przerobić to na rzecz, którą da się przeczytać. Cisną mi się na język pewne słowa, których wypowiedzenia mogę żałować, bo to co napisałeś obraża mnie oraz przedstawia Twój szacunek do mojej pracy tutaj, lecz powstrzymam się przed ich wyartykułowaniem. Podtrzymuję jednak i sądzę, że wiele osób się ze mną zgodzi, że nikt nie musi być wierszokletą, aby jego teksty trafiały na PPA (napiszę to raz jeszcze, jak do tej pory tylko raz odrzuciliśmy artykuł, gdyś nie nadawał się do niczego). Niemniej jednak, tekst musi trzymać jakiś poziom. Ten nie trzyma żadnego poziomu. Moja oferta jest nadal aktualna: albo ktoś to poprawi do formy, z którą można coś zrobić, albo rezygnujemy z takiego tekstu.
[#18] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@HOŁDYS, post #8

pomagam uzytkownikom od przynajmiej 2 lat i nie uzywam polskich znakow (terminale sux)

No przestań Hołdys. Certyfikowani specjaliści Microsoftu pracują w XXI wieku na terminalach tekstowych bez polskich liter?
[#19] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@HOŁDYS, post #10

Wybacz Hołdys. Pominę całkowity brak polskich liter i przecinków. Do połowy tekstu znalazłem cztery błędy ortograficzne. Niemniej to by się jeszcze dało poprawić. Najgorsza (z punktu widzenia redagowania) sprawa to styl. Nie wiem czy jesteś tego świadomy, ale styl artykułu powinien się różnić od stylu pogawędki na IRC-u, a tak to w tej chwili niestety wygląda.
[#20] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@G. Kraszewski, post #19

Jedyny argument ktory powiedzial Kraszan trafil do mnie..
Tekst w stylu luznej pogawedki..
Technicznie jest do dupy .. macie racje (nawet w pracy nie uzywam polskich znakow mimo "słowników" i podpowiadaczy) i tak juz pewnie mi zostanie ...byki i literowki tez sie zdazaja i rowniez bije sie w piersi..

czemu podjolem dyskusje ? 4 miesiace wystarczy aby zrobic reeedycje ? czy trzeba czzekac 12 miesiecy ? Od razu sie przyznaje ze kazdy artykul wyslany do sebastiana byl w takiej formie "pisany w pracy" oczywiscie bez znakow pl

Zrozumialem ze sie nie nadaje do tego bo jestem cienki :-]
Dzieki i milego dnia !


Ostatnia edycja: 16.11.10 08:21:43
[#21] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@HOŁDYS, post #20

Ja czesto teksty przed wyslaniem daje swojej kobicie do korekty.
Kobity maja to do siebie ze sa bardzo drobiazgowe i zawsze jaka tam pop******ke literowke znajda do ktorej moga sie przyczepic.
[#22] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@HOŁDYS, post #20

Faktycznie Hołdys tekst jest do bani. Nie chodzi o styl luźnej pogawędki, tylko o stylowy chaos w tekście (pomijając już błędy, znaki interpunkcyjne i ogonki).
Jest na to rada: znajdź np. bezrobotnego polonistę lub takiego co ładnie pisze, podrzucaj mu swoje teksty i wrzuć za to jakiś grosz. Nie tylko pomożesz Amidze, ale i człowiekowi przy okazji.
[#23] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@przemysław, post #22

mysle ze sobie dam spokoj z pisaniem czego kolwiek ..
zostawie to wam ;-]
[#24] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@HOŁDYS, post #23

http://www.miejski.pl/slowo-Foch
[#25] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@HOŁDYS, post #10

299 błędów w tekście o długości 0,8 strony standardowego maszynopisu... Mój bohaterze...
[#26] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@APC74, post #25

Tam sie smiejecie, chlop chcial zeby bylo dobrze. Ja tam lubie czytac recenzje, a ich malo niestety jest :> Co prawda faktycznie ta recka jest nieco kulawa. Ale jak by Holdys nad nia posiedzial troszke, cos by z tego wyszlo :)

Ostatnia edycja: 16.11.10 16:05:49
[#27] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@Hellena, post #26

kolega z ppa skopiowal recenzje wstawil polskie znaczkie i przeedytowal styl.Recenzja wyglada znakomic ..zajelo mu to minuta 10 .. a nie kurna 4 miesiace 16 dni...zenua

wine ponosze glownie ja , ale w zyciu tego nie zmienie bo pisze szybciej niz mowie ;-]

Recedent #brovar# za wytrwalosc




Ostatnia edycja: 16.11.10 16:16:16
[#28] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@APC74, post #25

Ale się czepiacie, jak by tu sami poloniści byli na PPA. Zapewne wielu z was z języka polskiego kulała, tylko się trochę naumiła pisać przebywając na tych forach, czatach... czytając czasopisma komputerowe i.t.p. A Hołdys po prostu nie chce zmieniać swojego stylu pisania, który nabył w szkole.

Mi się artykuł podoba, bo jest luzacki. A wy się wkręcacie w tą poprawność pisania, jak by tu zaglądał profesor Miodek ;) Błędy ortograficzne poprawić i interpunkcję i będzie okej.

A moja koleżanka jeszcze jak mi pisała sms-a rok temu, to bywało, że nie wiedziałem o co jej chodzi, ale się domyślałem, bo ja domyślny jestem :D
Odkąd ma internet, to zaczęła przecinki, kropki a nawet znaki zapytania stawiać i często w tych miejscach gdzie należy!!! :D
[#29] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@parallax, post #28

Ale się czepiacie, jak by tu sami poloniści byli na PPA. Zapewne wielu z was z języka polskiego kulała, tylko się trochę naumiła pisać przebywając na tych forach, czatach...

Tu nie chodzi o to czy ktoś jest polonistą czy nie, czy kulał z języka Polskiego czy nie. Chodzi o pewien poziom portalu poniżej którego nie powinno się schodzić. Chciałbyś wejść pewnego dnia na dowolny portal www i przeczytać tekst który niedopracowaniem aż razi w oczy ? To świadczy nie tylko o autorze ale także o samym portalu właśnie. A to że czasami poprawa + wrzucenie tekstu na stronę trochę potrwa - trudno, należy i tak uszanować wolny czas Mailmana. Hołdys powinien zrozumieć pewne mechanizmy, a nie obrażać się jak małe dziecko. Stary, weź się w garść, popracuj nad sobą ewentualnie skumaj z kimś do pomocy i będzie dobrze. Obrażanie się na innych lub obrażanie innych nikomu jeszcze nie pomogło.
[#30] Re: Polskie Pismo Amigowe - apel o artykuły

@HOŁDYS, post #27

No cóż, nie zdążyłem... ;) Ale to tylko dlatego, że w Chaos Engine nigdy nie grałem, a gdzieś w połowie recki (od "komentarzy głosowych") się zacząłem poważniej motać :P
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem